top of page

צפת העתיקה באור שעוד לא ראיתם

הידעת? בשנת 1920 צפת הייתה העיר הראשונה בארץ שהאירה לאור עששיות!

בואו נחזור אל תקופת הסליחות שלפני כ-100 שנים, לקסם העוטף את העיר בתקופה זו, אל נבכי הסמטאות החבויות, ריחות וקולות, צבעים, נופים והאנשים המיוחדים שעושים את צפת לעיר הרוח!

מה בסיור

מה בסיור?

המדריכים שלנו את הסיור יעביר אחד מהמדריכים המנוסים שלנו, בהדרכה חוויתית מתחילה ועד סוף - עם שירים וסיפורים בליווי שופר גדול וגיטרה. אנחנו שמים דגש על זרימה והתאמת התוכן לאופי הקבוצה, כדי שהסיור יהיה חוויתי וזורם בנוסף לתוכן העמוק והאווירה הקסומה של העיר צפת.

חווית הסליחות חווית הסליחות בצפת העתיקה היא חוויה שאין בשום עיר אחרת, הסמטאות הקסומות של צפת נשתמרו מימי קדם נושאים בחובם סודות עתיקים, ואגדות שסופרו במהלך השנים שהפכו לחלק בלתי נפרד מהמסורת הצפתית. המיקום הגלילי של העיר מעניק לחווית הסליחות נופך נוסף כאשר ניתן לשלב ביקור מאחד מקברי הצדיקים שבצפון השוכנים בתוך הטבע עוצר הנשימה של הגליל.

צפת העתיקה - עיר הרוח של הגליל, עיר מסקרנת ואפופת מסתורין המקום המושלם להכיר ולחוות את תקופת הסליחות.

סיור סליחות לאור עששיות הקבוצה תיפגש עם המדריך מתחת לפסגת מצודת צפת - מצודה עתיקת יומין, הממוקמת על גבעה נישאה במרכז העיר. במקום שרידים של יישוב מהתקופה הכנענית.

כל משתתף יקבל עששית נפט מקורית אשר תאיר את דרכו בליווי מדריך אל בור מים עתיק בגבעת המצודה. שם נשמע ניגונים ברוח התקופה ונתרגש אל תוך צלילים ומנגינות.

נמשיך אל סיור בעיר העתיקה ונטייל בסמטאות החבויות מאין רואה ונהנה מסיפוריו המיוחדים של המדריך המלווה לאורך הפעילות בגיטרה.

 

אפשרויות פעילות 

אפשרויות פעילות

מופע סליחות

חדש! מופע חוויתי של מוסיקה חיה ושירים בשיתוף הקהל, שילוב של שירים מוכרים משלל סגנונות עכשווי וישן. המופע מתובל באגדות וסיפורים במסורת הצפתית, משעשעים ומרגשים. מופע סוחף ומומלץ.

הרצאה בסוד הסליחות

הרצאה מרתקת על הסודות המוסתרים בתפילת הסליחות, ועל המשמעות הפנימית של הזמן המיוחד של חודש אלול והימים שבין ראש השנה ליום כיפור.

Please reload

סדנת שופרות

סדנה פעילה בה נראה ונלמד על תהליך יצירת השופרות, ונתנסה בעצמינו ביצירת שופר.

במהלך הסדנה נלמד על הסוגים שונים של שופרות, וכן על המנהג של תקיעת שופר בימי הסליחות.

כיבוד קל

תוספת של כיבוד לחמם את הלב היא חלק בלתי נפרד מקבלת פנים נעימה למשתתפים. אצלנו באסנט אנו מגישים כיבוד אותנטי של ספינג' חם ומתוק, ושתיה חמה - קפה ותה, שיחמם את הלב ויעצים את חווית הסיור.

Please reload

אמירת סליחות

 מומלץ!  ביקור באחד מבתי הכנסת העתיקים בעיר העתיקה של צפת, לתפילת סליחות משותפת עם שירי הסליחות המסורתיים והמוכרים.

הצגת רחוב

תחנת מופע בסמטא של הצגת יחיד עם תפאורה מוסיקה ותאורה. ההצגה תסחוף אותנו אל היישוב הישן של צפת עם המחזה חוויתית של דמויות שונות מסיפורים חסידיים מהדורות הקודמים. - משעשע ומחכים.

Please reload

חשוב לדעת

הסיור מיועד לקבוצות

אסנט הינו מלכ"ר - המחירים ללא מע"מ

משך הפעילות משתנה בהתאם למבנה הסיור

יש להצטייד בנעלי הליכה נוחות ולבוש חם

Please reload

חשוב לדעת

לפרטים נוספים

נשמח לספק לכם פרטים נוספים על סיור עששיות בצפת ולבנות אתכם את הסיור המושלם עבורכם!

(להזמנת סיור הקפידו להזין את מירב הפרטים על אופי וגודל הקבוצה).

הצלחה! הודעתך התקבלה במערכת

להרשמה

 מרכז אסנט-צפת | 077-3601100 / 077-3601132 | www.Ascent.co.il

bottom of page